Saugesnio interneto savaitė

 

Saugesnio interneto diena (Safer internet day) – tai daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva. 2004 metais prasidėjusi nuo ES SafeBorders iniciatyvos Saugesnio interneto diena išplėtė savo geografines ribas ir dabar minima 150 pasaulio šalių. Saugesnio interneto diena 2021-aisiais metais vyks vasario 9 d. (antradienį).

Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyksta visą savaitę.

Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos bendruomenė taip pat dalyvauja Saugesnio interneto savaitės veiklose, todėl šią savaitę mokiniai stebės edukacines pamokėles, dalyvaus seminaruose, viktorinoje, mokyklos bibliotekininkė kai kurioms klasėms ves edukacijas apie saugų elgesį internete, mokinių tėvai bus kviečiami pasitikrinti, ar jų vaikas neturi priklausomybės nuo elektroninių įrenginių bei interneto ir pan.

Edukacinės pamokėlės

Saugesnio interneto savaitės metu organizatoriai kviečia stebėti edukacines pamokėles, kuriose Draugiško interneto meškiukas bendraus tiek su vaikais, tiek su ekspertais apie tai, kaip internete būti saugesniems. Pamokėlės orientuotos į 4-6 klasių moksleivius, kiekvienos trukmė – iki 30 minučių. Kiekvieną dieną bus paskelbiama po naują edukacinę pamokėlę (nuorodą į YouTube kanalą), kurią galima stebėti bet kuriuo patogiu metu.

Vasario 8 d. – Internetiniai žaidimai

Edukacinės pamokėlės metu dalyviai pasiaiškins, kodėl internetiniai žaidimai taip įtraukia bei kaip juose žaisti saugiai. O taip pat, kaip suprasti, ar nesi priklausomas nuo internetinių žaidimų?

Vasario 9 d. – Asmeninė informacija internete

Internete bendraujame, dalijamės savo mintimis, informacija ir nuotraukomis. O kaip atsirinkti, ką internete galima viešinti, o ką geriau pasilikti tik sau ir artimiesiems?

Vasario 10 d. – Žalingas turinys internete

Naršydami internete susiduriame su visokiausiu turiniu. Edukacinės pamokėlės metu dalyviai pasiaiškins, kas yra žalingas turinys ir ką reikėtų daryti su juo susidūrus?

Vasario 11 d. – Internetiniai draugai

Kiek draugų turime žaidimuose, socialiniuose tinkluose ar susirašinėjimo programėlėse, ar visus juos pažįstame? Edukacinės pamokėlės metu bus kalbama apie bendravimą su internetiniais draugais bei apie elektronines patyčias.

Vasario 12 d. – Pasikartokime!

Paskutiniosios pamokėlės metu dar kartą bus pakartotos Saugesnio interneto savaitės metu išmoktos saugesnio elgesio internete taisyklės.

Nacionalinė viktorina

Saugesnio interneto savaitės metu 4-6 klasių mokinių komandos kviečiamos dalyvauti nacionalinėje saugesnio interneto viktorinoje. Registruoti komandą reikia iki vasario 5 d. Viktorinos taisyklės ir registracija: https://www.extrafm.lt/viktorina/.

Daugiau informacijos, o taip pat savarankiško mokymosi medžiagą rasite www.prisijungusi.lt.